2012. december 25., kedd

Szeretettel teli, bekes es aldott unnepet minden csaladnak!

Ady Endre: Karácsony - Harang csendül...



Harang csendül,
Ének zendül,
Messze zsong a hálaének
Az én kedves kis falumban
Karácsonykor
Magába száll minden lélek.

Minden ember
Szeretettel
Borul földre imádkozni,
Az én kedves kis falumban
A Messiás
Boldogságot szokott hozni.

A templomba
Hosszú sorba'
Indulnak el ifjak, vének,
Az én kedves kis falumban
Hálát adnak
A magasság Istenének.

Mintha itt lenn
A nagy Isten
Szent kegyelme súgna, szállna,
Az én kedves kis falumban
Minden szívben
Csak szeretet lakik máma.



Bántja lelkem a nagy város
Durva zaja,
De jó volna ünnepelni
Odahaza.
De jó volna tiszta szívből
- Úgy mint régen -
Fohászkodni,
De jó volna megnyugodni.

De jó volna, mindent,
Elfeledni,
De jó volna játszadozó
Gyermek lenni.
Igaz hittel, gyermek szívvel
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni.



Ha ez a szép rege
Igaz hitté válna,
Óh, de nagy boldogság
Szállna a világra.
Ez a gyarló ember
Ember lenne újra,
Talizmánja lenne
A szomorú útra.

Golgota nem volna
Ez a földi élet,
Egy erő hatná át
A nagy mindenséget.
Nem volna más vallás,
Nem volna csak ennyi:
Imádni az Istent
És egymást szeretni...
Karácsonyi rege
Ha valóra válna,
Igazi boldogság
Szállna a világra.

2012. november 16., péntek

Cseke Attila Szalacsra látogatott

Hétfőn délután a nagyváradi Liliput társulat előadásában a szalacsi kultúrotthonban tekinthették meg a diákok a Paprika Jancsi című bábelőadást.

Az előadáson részt vett Cseke Attila szenátor is, majd Horváth Béla polgármesterrel közösen megtekintették az új óvoda épületét is. Az óvodában éppen ekkor végeztek a központi fűtés beszerelésével, és Cseke Attila jelenlétében be is indult a fűtés.

A nap további részében Cseke Attila képviselőjelölt a falut bejárva találkozott a szalacsiakkal, szóba elegyedett velük. Séta közben a képviselőjelölt betért a helyi pékségbe is, ahol friss és finom házikenyeret is vásárolt.
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Forrás:http://www.facebook.com/media/set/?set=a.408026619268657.95215.232486986822622&type=1

2012. október 17., szerda

Búcsúzóul


Nagy tragédia történt ma községünkben. Akiben emberi szív dobog, mondjon el egy imát ifjabb Radócz Jánosért! Remélem látod onnan fentről, hogy milyen sokan szeretnek.

2012. október 10., szerda

A hírnév küszöbén!

A mi kis falucskánkba is eljutott a sajtó, hála új polgármesterünknek, aki fiatal korával vonta magára a sajtósok figyelmét. Érdemes végignézni a riportot, Isteni lett!

Ide kattintva lesz látható a riport!!!

2012. augusztus 6., hétfő

Véget ért a mulatság...

A három napig tartó rendezvénysorozatnak immár vége. Remélem mindenkinek jó hangulatban telt. Mivel én nem tudtam részt venni, ezért beszámolóval sem szolgálhatok, viszont szívesen várom az önök, a ti beszámolóitokat, képeiteket az eseményekről, amit megosztanák a blogban. 

Elérhetőségem:
nrozsa@yahoo.com
nrozsa90@gmail.com

2012. július 31., kedd

Közeleg a Szalacsi falunap és templombúcsú


Hétvégén, azaz augusztus 3-4-5.én immáron 16. alkalommal kerül megrendezésre a Szalacsi falunap. Idén ismét egybe lesz kötve az esemény a templombúcsúval, a régi hagyományokhoz híven.
Az alábbiakban megtekinthető a három napos rendezvény programterve. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!


2012. június 21., csütörtök

“Aki a község fejlődését akarja, azzal együttműködök”

A Bihar megyei RMDSZ 24 polgármesteri tisztséget szerzett meg, közöttük Szalacson is. A nagyközségben az a Horváth Béla lett az elöljáró, aki nem csak a megyében, de országosan is párját ritkítóan fiatalon lett polgármester.







- Mutatkozzon be olvasóinknak.
- Szalacson születtem, helyben és Nagyváradon folytatott tanulmányaim után a megyeszékhelyen, a Pedagógiai Líceumban szereztem tanítói és óvodapedagógusi diplomát, majd közgazdasági képesítést, és oktatásügyi menedzsmentből mesteriztem.
- Bár még húszas éveiben jár, nem ismeretlen számára a politika világa. Hogyan „csöppent” bele?
- Tudomásom szerint én vagyok jelenleg a legfiatalabb polgármester. Négy éve volt egy 23 éves polgármester Székelyföldön, aki megszületett, iskolába járt, államvizsgázott és beült a székbe, most ezzel szemben nekem már van pár év munkatapasztalatom. Még egyetemistaként kezdtem szerepet vállalni a közéletben. Akkor a Nagyváradi Magyar Diákszövetségnek (NMD) lettem a tagja, évekig szakosztály elnöke voltam. Aztán, mint NMD-s és önkéntes, többször részt vettem már választási kampányokban, például az előző helyhatósági, majd parlamenti, illetve az EP-választási kampányban. 2010-től dolgoztam Cseke Attila RMDSZ-es szenátor nagyváradi irodájában, illetve a szervezet megyei központjában is.
- Milyen megfontolásból indult polgármesterjelöltnek?
- Ahogyan azt már a választások előtt is nyilatkoztam, valójában nem állt korábban szándékomban indulni a polgármesteri tisztségért, nem is gondoltam rá. Azonban, miután sokan megkerestek azzal, hogy szerintük én lennék a legalkalmasabb arra, hogy tovább vezessem a községet, megfogalmazódott a gondolat, és megszületett az elhatározás. Voltak, akik mintegy felrótták a hír hallatán, hogy túl fiatal és tapasztalatlan vagyok ehhez a feladathoz, de erre azt válaszolom, hogy már Nagyváradon is „felépítettem” egy életvitelt, és azt most felváltom arra, hogy szülőfalum hasznára legyek. A fiatalságot pedig valójában előnyként is el lehet könyvelni, hiszen szerintem olyan lendületet biztosít a munkához, amire szükség is van a célok megvalósításában.
- Szinte meg is fogalmazta a következő kérdést: melyek ezek a célok?
- Apropó, fiatalság, azt hiszem, a koromból adódóan sokkal fogékonyabb leszek a fiatalok problémáira. Vidéken, így Szalacs községben is probléma a lakosság elöregedése, a fiatalok elvándorlása, ami szorosan összefügg a megélhetési gondokkal – erre is meg kell próbálni megoldást találni. Ugyanakkor a még fiatalabbakat – gondolok itt az iskoláskorúakra – is össze kell kovácsolni, hogy ne csak a számítógép és a televízió, illetve a szórakozóhelyek jelentség számukra a mindennapokat, és ne ezekre alapozva tervezzék meg a jövőjüket. Ami a településeink egészét illeti, szeretném, ha Ottomány olyan helységgé válna, ami nem csak arról ismert az emberek előtt, hogy „ez az a falu, amin átmegyünk autóval Margitta / Érmihályfalva felé”, hanem fejlesztve és meglévő nevezetességeit ismertté téve megállásra is késztetné az átutazókat, Szalacs pedig az ugyan csak meglévő nevezetességei mellett (négylyukú híd, pincesor, tájház) megkapná azt a kisvárosi arculatot, ami ki is járna neki történelmi múltja okán. Mindezekre meg is van a lehetőség a 322-es pályázat által, amelyet az RMDSZ megyei szerepvállalásának köszönhetünk.
- Szalacs arról is „nevezetes”, hogy lakosai sokféle véleményt képviselnek. Tudnak-e majd együtt dolgozni?
- Az előválasztásokat megelőzően, majd a június 10-i választás előtt is úgy kampányoltam, hogy nem mások ellen, hanem magam mellett. A választás eredményét úgy értékelem, hogy az emberek megértették: az RMDSZ az egyetlen olyan szervezet, mely eddig is segítette őket, és ez a jövőben is így lesz. Például nem hittek azoknak a román pártoknak, melyek valójában csak négyévente, a választások közeledtére tanulnak meg magyarul, akkor gondolnak rájuk. Összefoglalva: aki a község fejlődését akarja elősegíteni, és ahhoz becsületes eszközöket használ, azzal kész vagyok együttműködni! És ez úton köszönöm meg mindazoknak, akik nyíltan bátran kiálltak mellettem, annak a közel 1200 embernek, akik bizalmat szavaztak és azoknak is, akik támogatták szavazatukkal a megyei RMDSZ-t, még ha az én személyem nem is volt megfelelő számukra.
- Hogyan értékeli a választások eredményeit általában?
- Szerintem a vidék a várakozáson felül teljesített. A probléma inkább Váraddal van, és mi ezt sajnos nem tudtuk pótolni pár száz szavazattal. Helyben nagy volt a részvétel, mindenki kötelességének érezte, hogy elmenjen szavazni, de ez azért történhetett meg, mert személyesen kerestük meg az embereket. A 13 tagú Helyi Tanácsban 10 RMDSZ-es, 1 független – de RMDSZ-szimpatizáns, és a visszaosztásnak köszönhetően 2 MPP-s tanácsos van. Voltak, akik elég ellenségesen viselkedtek velem, de engem nem a bosszú vezérel, bármit szeretnének előremozdítani jó szándékkal, én partner leszek benne.
- Van-e jelölt az alpolgármesteri tisztségre?
- Nekem nincs beleszólásom, a tanácsosokra van bízva. Van olyan, akivel szimpatizálok, de bárkit választanak, nekem vele kell együtt dolgoznom.
- A kampányban tapasztaltak alapján nem bánta-e meg, hogy indult a választásokon?
-Ez a kérdés minden nap megfogalmazódott bennem, hogy valóban megéri-e magamra haragítanom sok embert, holott sosem volt a falumban senkivel sem konfliktusom. De amibe belevágok, azt végigcsinálom, és úgy érzem, hogy minden szinten bizonyítanom kell.


Forrás:  http://www.erdon.ro/aki-a-kozseg-fejlodeset-akarja-azzal-egyuttmukodok%E2%80%9D/2006773

Szalacsi “uralom” az Ér Kupán

Ottományban rendezték meg a nyolc érmelléki település általános iskolásait megmozgató 49. Ér Kupa kézilabdatornát.




 


 
Pénteken a csoportmérkőzésekre, szombaton a helyosztókra került sor. A végső győzelmet a lányoknál és a fiúknál egyaránt Szalacs szerezte meg – képünkön közösen a két csapat, a kupákkal és oklevelekkel. 
Forrás: http://www.erdon.ro/szalacsi-uralom-az-er-kupan/1993008



Rengeteg pozitívumot lehet elmondani az immár 49. kiírásához érkezett Ér Kupáról. Talán lehet azzal kezdeni, hogy a megrendezése nem csak a házigazda iskolának jelent gondot és örömöt is egyben évente, de egy egész falunak, hiszen két napon át általában mintegy 200 gyereket (és kísérőiket) látnak vendégül. Gondot és örömet említettem az imént, de azt hiszem, a gondot felülírja az öröm, amikor a szervezők látják a sportoló gyerekek örömét, izgalmát, a győzelem feletti eufóriát, de talán még a vereség okozta könnyeket is, hiszen az is bizonyítéka az igyekezetnek, a lelkesedésnek. Ezek összessége pedig azt jelenti, hogy minden ilyen kézilabdás hétvége valójában egy ünnep résztvevőknek és házigazdáknak egyaránt.
Pénteken, szombaton
Az elmúlt hét végén Ottomány volt a házigazda, hiszen a résztvevők szépen sorban követik egymást a szervezési feladatok ellátásában. Idén is pénteken, a csoportmérkőzésekkel kezdődött a torna, amikor (lányoknál és fiúknál egyaránt) Szalacs, Ottomány, Érbogyoszló, Kiskereki, Albis, Éradony, Érkeserű és Érszőlős csapatait sorolták csoportokba. Másnap, szombaton előbb a csoportok élén végzettek lejátszották az elődöntőket: lányoknál Szalacs-Keserű 10-0, Albis-Ottomány 8-1, a fiúknál Ottomány-Keserű 20-10, Szalacs-Kereki 19-6. Ezt követték a helyosztók: a 7.-8. helyért lányoknál Szőlős-Bogyoszló 4-3, fiúknál Bogyoszló-Adony14-3; az 5.-6. helyért lányoknál Adony-Keserű 3-2, fiúknál Albis-Szőlős 13-11; a 3.-4. helyért lányoknál Ottomány-Kereki 8-6, fiúknál Keserű-Kereki 19-16.
Kupadöntői hangulat
A döntőkre igazi, kupadöntőkhöz méltó hangulat alakult ki az ottmányi, aszfaltozott pálya körül. A kapuk mögé lelkesítő feliratok kerültek, lengtek a zászlók, a szurkolók hatalmas hangzavart okoztak a dudálással és a bádoghordókból dobokká előlépett “hangszerek” püfölésével. A lányok döntőjében a szalacsi és az albisi játékosok egyáltalán nem bántak egymással nőiesen, röpködtek a 2 perces kiállítások, a sárga lapok, sőt, egyszer a piros lap is előkerült. Végül a szalacsiak örülhettek, 12-7 arányban győztek. A hangulat csak fokozódott a fiúk döntőjére, hiszen községi derbit játszott Szalacs és Ottomány! Felváltva estek a gólok, vagy éppen maradtak ki a helyzetek, a lefújás után pedig egy pillanatra senki nem tudta, mi az eredmény. Mindenki a bírák asztalára meredt, és a szalacsiak törhettek ki üdvrivalgásban: 20-18-ra nyertek, elhódítva mindkét elsőséget.
Jövőre Keserűben
A díjakat Szabó Ödön, az RMDSZ megyei ügyvezető elnöke, Porsztner Sarolta polgármester, illetve Rácz barna iskolaigazgató adta át, köszöntve ugyanakkor mindenkit, aki részt vette a szervezésben, továbbá a tornát egykor útjára indító tornatanárok közül a már sajnos csak egyedül köztünk lévő Babos Endrét, illetve Szász Lászlót, aki a megyei szövetségben mindig képviselte az érmellékiek ügyét. A végeredmény tehát, lányoknál 1.Szalacs, 2.Albis, 3.Ottomány, fiúknál 1.Szalacs, 2.Ottomány, 3. Keserű. Legsportszerűbb csapatok: Érszőlős (lányok), Bogyoszló (fiúk). Legjobb kapusok: Kerezsi Mónika (Albis), Lakatos Arnold (Szalacs). Legjobb játékosok: Rencsik Anett (Szalacs), Kira Lehel (Ottomány). Gólkirályok: Kiss Éva (Albis), Bánya Attila (Ottomány).
A jubileumi, 50. Ér Kupát jövőre Érkeserűben rendezik meg.

Forrás:  http://www.erdon.ro/szalacsi-sikerek-a-49-er-kupan/1993670

2012. április 17., kedd

2012. április. 17.



Változás Szalacson


Szalacs község két településén (Szalacs, Ottomány) álló- és mozgóurnás rendszerben szavazhattak a lakosok a helyi RMDSZ-szervezet előválasztásán, melyen Porsztner Sarolta hivatalban lévő polgármester 969 szavazatot kapott, de megelőzte őt kihívója, Horváth Béla, aki 1005 voksot összesített.

 A tanácsosjelöltek a következő sorrendben végeztek, településenként: Szalacs – Vida Attila-József (566), Barabás Barna (284), Pázmán Attila (228), Kurilla Alexandru (175), Rácz Attila-Róbert (151), Sajó Imre (139), Bándi Zoltán (129), Balaskó Imre (125), Jakab József (116); Ottomány – Nagy Sándor (210), Kiss Edit (208), Erdei Imre István (141), Bereczki Erika Emese (116), Borsi Emeric (74), Dandé Judit (65).

Forrás: http://www.erdon.ro/valtozas-szalacson-kortvelyesen-es-bogyoszlon/1958308

2012. április 7., szombat

2012.március.15.

Megemlékezés magyarországi vendégekkel   Szalacson 

 

 

 

A helyi pártok és civil szervezetek, a római katolikus és református egyházközségek vezetői, és a község előjáróinak döntése szerint a március 15. utáni vasárnap tartottak megemlékezést Szalacson.

A római katolikus és református egyházak külön-külön ünnepi istentiszteletet tartottak, majd ennek végeztével a római katolikusok átvonultak a református templomba, ahol az ökumené jegyében tovább folyt a megemlékezés. A református templomban a szalacsiakon kívül a magyarországi Varbóról érkezett vendégek is ott voltak. Szabó Zsolt helyi lelkész köszöntője után Gere Gábor varbói tiszteletes hirdetett igét, közös érdekeinkre és az összefogásra hívta fel a figyelmet. Az igehirdetés végeztével megérkeztek a római katolikusok élükön Duma Ferenc tb. kanonok-plebánossal. Az anyaországiak műsorában Dienes Pálné előadta az Emlékezés című verset, majd Ladányi Anna varbói tanuló elszavalta a Nemzeti dalt.

Érmellék és Varbó kapcsolata

Ezt követte egy nagyobb lélegzetű előadás, Ladányi Gyula miskolci tanár-kutató bemutatta az Érmellék, illetve Varbó és környéke híres, a 48-as szabadságharcban – és után is – jelentős szerepet játszott testvérpárok életútját. Összekapcsolta az albisi Irinyi János és József illetve a miskolci Egressy Gábor és Béni ( Benjámin) sorsát, szerepüket a tudományban és a művészetben. Benke Judit hitoktató vezetésével a gyerekek műsora, majd két énekkel a református nőszövetség kórusa következett, Szász Erzsébet kántornő vezényletével. Szabó Zsolt lelkész üdvözölte a megjelent cserkészeket is, majd a templomkertben található kopjafa koszorúzására került sor. Ezt követően a központbeli park emlékművénél folytatódott az ünnepi műsor. Porsztner Sarolta polgármesterasszony ünnepi beszéde után Csütörtöki Tamara és Kléh Zsófia szavalt, az alkalomhoz illő egyházi énekekkel szolgált a református nőszövetség kórusa, majd az Örökzöld asszonykórus.

Koszorúzás

Következett a koszorúzás, amikor népviseletbe öltözött diákok vitték a megemlékezés koszorúit, mögöttük a különböző szervezetek, intézmények képviselői mentek: a megyei RMDSZ nevében Nyakó József, a helyi RMDSZ nevében Porsztner Sarolta, a Balaskó Nándor Iskola nevében Rácz Barna és Bokor István, a református gyülekezet nevében Szabó Zsolt lelkész és Nagy János gondnok, a római katolikusok nevében Duma Ferenc, az MPP nevében Kriszte Tamás és fia, az EMNP nevében Pázmán Imre és Bereczki Zsigmond, a szalacsi cserkészek nevében Horváth Béla. A koszorúzás után az anyaországi vendégeket és a meghívottakat szeretetvendégségre várta a nőszövetség az óvoda udvarán található székházban.

Bokor István

Forrás :  http://www.erdon.ro/megemlekezes-magyarorszagi-vendegekkel-szalacson/1934331

2012.február.15.

Meglepetésekkel teli farsangi bál Szalacson

 

Az elmúlt szombaton este igazi csikorgó hidegben baktattunk a szalacsi kultúrotthon felé, ahol farsangi mulattságot szerveztek. A megjelenteket több meglepetés is várta, majd hajnalig tartott a mulatság.

A terem kellemes meleggel, megterített asztalokkal fogadott. A szervezők még behúzott függönyök mögött tettek-vettek a színpadon, előkészítve azt a számunkra meglepetésként ható, előre be nem jelentett műsor bemutatására. Annyira meglepetés volt a műsor, hogy a családomból kikerült egyik szereplő fellépéséről sem tudtam az előadásig. Örvendetes, hogy rengeteg fiatal pár jött el szórakozni, beszélgetni a vele egykorúakkal, ünnepelni a tél végét jelentő farsangon. Porsztner Sarolta polgármesterasszony nyitotta meg a mulatságot, üdvözölve a megjelenteket, közöttük a történelmi egyházaink képviselőit, majd az időközben megérkező Oláh Sándor megyei tanácsost, aki minden nagyobb községi “megmozdulásunkba” jótékonyan besegít.

Megtalált figurák

A polgármesterasszony egy rövid beszámolót is tartott az önkormányzat és saját munkája bemutatására, szólt az idei tervekről is. Fejezetenként próbálta felsorolni a sikereket és a kudarcokat egyaránt. Utolsó fejezetként a tervek között említette a 2012-es tennivalókat. Megkezdődött a vacsora, közben pedig a táncokkal fűszerezett kabaréjelenetek sora a színpadon. Az ember azt sem tudta, hogy nyeljen (finom disznótoros és pörkölt várt az asztalon), vagy nevessen… Aktuálisnak ható, jó ízléssel összeválogatott kabaréjelenetek sorakoztak egymás után, melyeket itt-ott – fokozva a derűt – táncbetétek szakítottak meg. Szinte lehetetlen felsorolni név szerint a szereplőket, mégis megemlítenék egyet-kettőt. Nagyon megtalálta a figurát (vagy a szituáció, a szerep találta meg őt?) Rácz Barna, a Balaskó Nándor Általános Iskola igazgatója. A paraszt-figura alakját nagyszerűen jelenítette meg “cimborájával”, a másik okoskodó paraszttal, Juhász Lóránddal együtt. Az i-pod, a laptop használatáról szóló karikatúra annyira tetszett a közönségnek, hogy nem akarták leengedni őket a színpadról. Ugyan így a GPS-nek elkeresztelt koskolompról szóló jelenet, vagy a paraszt és a bankkártya meséje.

Megnevettetett közönség

Sorolhatnám a többit is: Rácz Barna és Vida Henrietta a házasságról szóló jelenete; Juhász Lóránd, Nagy Panna, Lőrincz Erzsébet mézeshetekről szóló rövid története is megnevettette a közönséget. Ugyanígy nevetve tapsoltuk meg a tanár-diák kapcsolatról szóló jelenetet is Kovács Tamás, Juhász Lóránd, Salamon Ádám és Bokor Szilárd előadásában. A ma kilencedikes szalacsi diáklányaink, meg a mai nyolcadik lányai (két fiúval kiegészítve) táncaikkal fokozták a vidám, farsangi hangulatot. A színpadi eseményeket fogyaszthatóvá fűszerezte Radócz Csilla tanítóképzős növendékünk sziporkázó konferálása.

Varázstányérok

Porsztner Sarolta köszönte meg a közönséget az alkalomhoz méltóan szórakoztató szereplők munkáját. Ekkor jött egy újabb meglepetés: Rácz Barna a fellépők nevében a polgármesterasszonynak, és Vida Attila alpolgármesternek egy-egy festett cseréptányért adott ajándékba, melyen a következő felirat áll a jellegzetes síró-kacagó álarc mellett: “Farsang- 2012″. Hozzátette: ezek varázstányérok, akasszák hát fel az irodájuk falára – és roppant ügyeljenek minden szavukra, mert, ha nem igazat beszélnek, rögtön leesik a tányér! Óriási derültség lett a teremben, a két megajándékozott – a köszönet mellett – fogadkozott: nem lesz ok a cseréptörésre! Ezt követően hajnalig (vagy reggelig, kinek hogy esett jól) tartó mulatság követett, a nótázást, szórakozást Kiss Ferenc segítette élő zenével.

Bokor István

Forrás: http://www.erdon.ro/meglepetesekkel-teli-farsangi-bal-szalacson/1907468

2012. február 5., vasárnap

2012. február. 04.

                                        Kótustalálkozó volt immár második alkalommal!



        Bihar megye – Február 4-én, szombaton, tartják meg Szalacson a második kórustalálkozót.


A helyi kultúrházban 17 órakor kezdődik a műsor, a meghívott kórusok a következők: Nyíradonyi Pávakör, Porcsalmai Búzakalász férfikórus, Albisi Vadrózsa vegyeskórus, Bihardiószegi Asók István énekkar, Érmihályfalvi Bartók Béla városi kórus, Margittai Horváth János énekkar, Ottományi Nefelejcs férfikórus, Székelyhídi Búzavirág népdalkör és a Férfikórus, illetve a házigazda Örökzöld asszonykórus. A műsortól függően, várhatóan 20 órakor kezdődik a vacsora. A szervezők bíznak benne, hogy meghívottaik elfogadják az invitálást, és beigazolódik a mondás, miszerint sok jó ember kis helyen is elfér!

Forrás: http://www.erdon.ro/korustalalkozo-szalacson/1887669

2012. február. 04.

                                            Megérkezett a tél Szalacsra!


Keresés ebben a blogban